Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Dorota Gardias ponownie przewodniczącą Forum Związków Zawodowych

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Dorota Gardias ponownie przewodniczącą Forum Związków Zawodowych

W dnach 14 – 15 maja w Warszawie odbył się V kongres Forum Związków Zawodowych. FZZ to jedna z trzech – obok OPZZ i „Solidarności” – ogólnopolskich central związkowych.

Przewodniczącą Forum ponownie została Dorota Gardias wywodząca się z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Liderka Forum na kongresie mówiła m.in.:

My, Forum Związków Zawodowych, zawsze będziemy stać po stronie pracownic i pracowników. Będziemy stać za nimi murem bez względu na to, czy naszą Ojczyzną będzie rządzić Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz’15, Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, .Nowoczesna, czy jakakolwiek inna partia. Dla nas, każdy pracownik jest tak samo ważny. Pracowniku – nieważne, na jaki marsz chodzisz, kogo popierasz, przeciwko komu protestujesz! Związki zawodowe są od tego, abyś mógła, mógł protestować. (…) Będziemy atrakcyjni i efektywni dopóki będziemy wierni naszym wartościom, dopóki będziemy walczyć o pracownice i pracowników bez względu na realia polityczne. Takie jest nasze przeznaczenie – stoję tu dziś przed Wami, ponieważ jestem gotowa i zmotywowana, aby w dalszym ciągu je wypełniać.

 

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY