Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Europa usłyszy o represjach polskich władz wobec byłych funkcjonariuszy

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Europa usłyszy o represjach polskich władz wobec byłych funkcjonariuszy

Eurodeputowani SLD Janusz Zemke, Krystyna Łybacka i Bogusław Liberadzki na 28 lutego planują w Brukseli konferencję poświęconą skutkom tzw. ustawy dezubekizacyjnej.

W brukselskiej konferencji „Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce” przewidziany jest udział m.in. 50-osobowej delegacji osób pokrzywdzonych ustawą, przedstawiciele Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, związków i stowarzyszeń wchodzących w skład Federacji, SLD, Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej z Andrzejem Rozenkiem, Rzecznika Praw Obywatelskich, reprezentanci różnych instytucji europejskich i dziennikarze.

– Po długotrwałych zabiegach udało się przenieść sprawę ustawy represyjnej z grudnia 2016 roku do centrum zainteresowania Parlamentu Europejskiego w Brukseli – poinformował Janusz Zemke, eurodeputowany. – Przyjęta formuła konferencji zapewni szeroki dostęp do zagadnień związanych z zapisami tej ustawy i krzywd, jakie ponoszą tysiące emerytów i rencistów mundurowych, a także wdowy i dzieci po zmarłych funkcjonariuszach. Zmniejszeniem świadczeń niektórzy ukarani zostali po raz drugi, bo pierwsza tzw. ustawa dezubekizacyjna realizowana była w 2009 r. – podkreślił polityk SLD.

Do wysłuchania wystąpień i debaty zaproszeni zostali członkowie czterech komisji Parlamentu Europejskiego – LIBE (Wolności Obywatelskie), DROI (Prawa Człowieka), EMPL (Zatrudnienie i Sprawy Socjalne) i JURI (Prawo).

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY