Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Gawkowski: Polacy po raz kolejny pokazali, że nie godzą się na życie pod dyktando Kościoła

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Gawkowski: Polacy po raz kolejny pokazali, że nie godzą się na życie pod dyktando Kościoła

Polityk lewicy o Czarnym Piątku.

Temat aborcji po raz kolejny rozgrzał polską opinie społeczną i ponownie okazało się, że Polacy tłumnie stawili się nie chcąc aby ktokolwiek pozbawiał ich prawa do wyboru! Wielotysięczne tłumy podczas „Czarnego Piątku”, nie tylko jak twierdzą przeciwnicy prawa do wyboru oszalałych kobiet, ale również mężczyzn, wyszły na ulice w obronie wolności. NIE – dla zaostrzenia aborcji rozbrzmiało we wszystkich większych miastach Polski i kilkaset tysięcy protestujących to jasny sygnał dla władzy, że niema społecznego przyzwolenia na zaglądanie obywatelom do łóżka!

Głos Polaków ma jednak dla PiS marginalne zdanie, apele obijają się od posłów jak groch o ścianę i nie przynoszą żadnego efektu. Pozbawieni przez prezesa Kaczyńskiego jakiegokolwiek własnego zdania politycy rządzącej ekipy, teraz chcą pozbawić możliwości wyboru kobiety! Okazało się jednak, że Prezes nie jest w stanie zapanować nad wszystkim i wszystkimi. Polacy po raz kolejny pokazali, że nie godzą się na życie pod dyktando kościoła.

Dla Jarosława Kaczyńskiego wszystko to jednak nie ma znaczenia, pokuszę się nawet o tezę, że aborcja tak naprawdę niewiele go obchodzi. Spór wokół niej chce wykorzystać do własnych celów i do skłócenia Polaków oraz tworzenia kolejnych podziałów. Wraz z pracami nad ustawą zakazującą usunięcia płodu obciążonego chorobami, przez Polskę przelewa się kolejna fala obsesji, kompleksów, kłamstw i szczucia jednych na drugich. Brutalny język, brak dialogu i użycie siły to coraz częstsze metody walki z niepokornymi obywatelami. Tak nie da się zawiązać żadnego kompromisu, ale chyba o ten dawno już przestało chodzić, bo w Polsce prawej i sprawiedliwej kojarzy się on z porażką i przegraną.

KRZYSZTOF GAWKOWSKI

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY