Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Kielce: 1 marca zaprotestują przeciwko bezkrytycznemu kultowi tzw. wyklętych

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Kielce: 1 marca zaprotestują przeciwko bezkrytycznemu kultowi tzw. wyklętych

Zapraszamy wszystkich tych, którzy mają dość zakłamywania polskiej historii – apeluje świętokrzyski SLD.

W komunikacie świętokrzyskiego SLD czytamy:

Nacjonalistyczna prawica i rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje mit o niezłomnych członkach organizacji tworzących powojenne podziemie zbrojne – nazywa ich zbiorczo „Żołnierzami Wyklętymi”, używając tego określenia zarówno wobec osób, które odbijały swoich kolegów z rąk UB, jak i tych, którzy dokonywali czystek etnicznych i mordów na ludności cywilnej.

„Ogień”, „Klinga”, „Grot”, czy też „Bury” to pseudonimy, które do dziś w wielu miejscach w Polsce budzą grozę i przywołują straszne wspomnienia popełnionych przez nich zbrodni.

W narracji PiS „Żołnierze Wyklęci” to wyłącznie krystalicznie czyści i nieskalani mordem bohaterowie, opowieść ta stoi w poprzek historycznej prawdzie.

Możemy się różnić w ocenie sensowności podejmowanych przez nich działań, ale trzeba rzetelnie mówić również o zbrodniach popełnionych przez niektórych z nich, zarówno w trakcie II Wojny Światowej, jak i po jej zakończeniu.

Zapraszamy 1 marca 2018 r. o 17.00 na rondo im. Z. Szendzielarza „Łupaszki” w Kielcach (zbieg ulic Grunwaldzkiej i Podklasztornej – obok wieżowców) wszystkich tych, którzy mają dość zakłamywania polskiej historii.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY