Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Lewica oddała hołd powstańcom z getta podczas niezależnych uroczystości

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Lewica oddała hołd powstańcom z getta podczas niezależnych uroczystości

19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie wybuchło powstanie.

Dziś o g. 11 na rogu ulic Edelmana (do niedawna Lewartowskiego) i Zamenhofa w Warszawie odbyły się Niezależne Obchody Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Ich organizatorzy w zaproszeniu na uroczystości napisali:

Pamiętamy to, co się tu zdarzyło. Pamiętamy o tych, którzy walczyli. Pamiętamy o tych, którzy zginęli. Pamiętamy tych, którzy pamięć o tym podtrzymywali: Marek Edelman, Jacek Kuroń, Lechosław Goździk, Mirosław Sawicki, Noemi Korsan, Zofia Kuratowska, Anka Kowalska, Chawka Raban, Julia Hartwig i wielu innych.

Nie chcemy brać udziału w obchodach prezydenckich, zawłaszczonych przez polityków, którzy w tym roku chronią się barierkami i kontrolą tożsamości, w obchodach przeżartych pustą, narodową celebrą, z przedstawicielami rządu, którego premier potrafi drugą ręką zapalić znicz hitlerowskim kolaborantom z NSZ. Wierzymy, że pamięć powinna być dobrem wspólnym, nie narzędziem władzy.

W niezależnych obchodach wzięli udział przedstawiciele lewicowych partii i stowarzyszeń.

Wydarzenie nieprzypadkowo odbyło się przy dawnej ulicy Lewartowskiego:

Dziś, w ramach obchodów rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim odbyła się też akcja protestacyjna przeciwko pozbawieniu…

Opublikowany przez Zostawcie Nasze Ulice 19 kwietnia 2018

 

 

 

 

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY