Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Marsz Ludzi Pracy przejdzie 1 maja ulicami Poznania

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Marsz Ludzi Pracy przejdzie 1 maja ulicami Poznania

„Godna praca, dobra płaca, czas na odpoczynek” – z tymi postulatami wyruszy już drugi Marsz Ludzi Pracy organizowany w Poznaniu przez partię Razem.

Organizatorzy wraz z partnerami społecznymi zapraszają na wspólne obchody Święta Pracy wszystkich zainteresowanych historią walk pracowniczych oraz poprawą aktualnych warunków pracy. – Chcemy uczcić Strajk Kolejarzy, postać Kazimierza Pużaka oraz solidarność ludzi pracy. Warto sobie przypomnieć, że ośmiogodzinny dzień pracy wprowadzono 100 lat temu, w 1918 roku. To dzięki śmiałym postulatom i odwadze samych pracujących życie większości ludzi mogło się poprawić – przypomina Adrian Zandberg, który weźmie udział we wtorkowych obchodach.

Nasza walka się nie skończyła – zapewnia Julia Zimmermann z zarządu krajowego Razem. – Dziś zbieramy podpisy pod 35-godzinnym tygodniem pracy, upominamy się o dobre płace i należny odpoczynek dla wszystkich. Poruszamy temat nieodpłatnej pracy domowej i opiekuńczej. Już dziś mamy rozwiązania, tylko kolejne ekipy rządzące wolą zajmować się walką między sobą, a nie poprawą warunków pracy – przekonuje Zimmermann.

Śmieciowe umowy, bezpłatne staże, szykany za próby założenia związków zawodowych, a także wyzysk i ignorancja, z jaką spotyka się większość opiekunów osób niesamodzielnych – to wszystko tematy, na które 1 maja będą zwracać uwagę działacze Razem. Podczas obchodów będą rozdawać gazetę okolicznościową z propozycjami rozwiązań najważniejszych problemów pracowników i pracownic.

Marsz Ludzi Pracy wystartuje 1 maja o godzinie 15:00 z Placu Mickiewicza.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY