Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Partia Razem: Boicie się głosować nad „Ratujmy kobiety”? To złóżcie mandaty!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Partia Razem: Boicie się głosować nad „Ratujmy kobiety”? To złóżcie mandaty!

Sejm odrzucił wczoraj w pierwszym czytaniu obywatelski projekt „Ratujmy Kobiety”. W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej i 29 posłów Platformy Obywatelskiej. – Zachowali się gorzej niż Krystyna Pawłowicz i Jarosław Kaczyński. To totalna kompromitacja opozycji – komentuje Marcelina Zawisza z partii Razem.

– Wysłanie projektu do komisji oznacza możliwość dyskusji o prawach. Posłowie Nowoczesnej i PO tej dyskusji odmówili. To dzięki nim Sejm będzie pracować tylko nad  barbarzyńskim projektem Godek. Wyborczynie wam tego nie zapomną – powiedziała Zawisza na czwartkowej konferencji prasowej.
I dodała: – Boicie się głosowac? Bardziej boicie się proboszcza niż swoich wyborców? To złóżcie mandaty! Nie potrzeba opozycji, która niczym nie różni się od PiSu.
Według Magdaleny Malińskiej z zarządu Razem kompromitacja sejmowej opozycji nie skończyła się na wczorajszym głosowaniu. Na dzisiejszej konferencji działaczka Razem odniosła się do słów posłanki Chybickiej, kandydatki PO na prezydentkę Wrocławia. – Posłanka Chybicka, zapowiedziała, że chce uderzyć w prawa kobiet. Zgłosi ustawę, która zaostrza prawo aborcyjne. Ten projekt niewiele się różni od propozycji Kai Godek. Pani Chybicka pasuje do partii która zapewniła jej mandat. Przypomnijmy: Grzegorz Schetyna mówi, że zwolennicy europeizacji antyaborcyjnego prawa to „radykałowie” – komentowała Malińska.
Partia Razem swoje oburzenie wynikami głosowania chce wyrazić na demonstracji, która odbędzie się w sobotę (13 stycznia) przed Sejmem.
– Będziemy domagać się konkretnych działań ze strony opozycji. Żądamy od klubów PO i Nowoczesnej złożenia projektu „Ratujmy Kobiety” jako projektu poselskiego, podpisanego przez wszystkich posłów i posłanki tych klubów. Od tych, którzy zrezygnowali z udziału w głosowaniu, oczekujemy złożenia mandatów – stwierdziła Zawisza.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY