Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Po wypowiedzi rzecznika MW: „Wstyd i hańba. Innych słów nie ma”, „Ja się rasistami brzydzę. Tyle”

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Po wypowiedzi rzecznika MW: „Wstyd i hańba. Innych słów nie ma”, „Ja się rasistami brzydzę. Tyle”

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej i współorganizator tzw. marszu niepodległości stwierdził, że nie ma nic złego w haśle „Biała Europa” oraz nazwał swoja organizację „rasowymi separatystami”. Wypowiedź ta wywołała liczne komentarze.

Tak sprawę skomentował redaktor naczelny „Super Expressu”:

Marcelina Zawisza,  partia Razem, na Fb:

Kilka godzin temu na stronie internetowej Dorzeczy.pl
pojawił się wywiad z Mateuszem Pławskim, rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej (link w komentarzu). Pan Pławski zapewnia, że „w haśle „Biała Europa” nie ma nic złego”, tłumaczy, że osoba czarnoskóra nie może być Polakiem, ani też członkiem ich organizacji, a członkowie i członkinie Młodzieży Wszechpolskiej to nie rasiści, a separatyści rasowi.

Myślę, że to odpowiednie dopełnienie wczorajszego obrazka. Na polskich ulicach obok symboli neonazistów widoczne były transparenty: „Wszyscy różni, wszyscy biali”, „Europa będzie biała albo bezludna”, „Biała Europa braterskich narodów”. Uczestnicy marszu krzyczeli “sieg heil” i wychwalali Ku Klux Klan. Na wczorajsze demonstracje zaproszono organizacje jawnie faszystowskie – jak Forza Nova czy Nasza Słowacja.

A Prawo i Sprawiedliwość jak współpracowało ze skrajną prawicą tak pewnie będzie współpracować nadal. A współpracuje intensywnie. 8 sierpnia 2017 dziennik.pl poinformował, że wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Piotr Głowacki został dyrektorem departamentu audytu wewnętrznego w Narodowym Banku Polskim. Od stycznia 2017 redaktorem naczelnym portalu obserwatorfinansowy.pl, należącego do NBP, jest były szef okręgu lubelskiego Młodzieży Wszechpolskiej. 7 lipca 2017 serwis press.pl poinformował, że Filip Łukaszewski, aktywny działacz Obozu Narodowo-Radykalnego od czerwca 2017 pełni funkcję asystenta wicedyrektora portalu Polskieradio.pl Andrzeja Turkowskiego.

Jestem przekonana, że po wydarzeniach z wczoraj i po dzisiejszych wypowiedziach nic się nie zmieni. PiS nadal będzie wspierał rasistów i neofaszystów. Tylko pewnie poprosi, żeby ubrali się w elegancki garnitur, ładnie się uśmiechali i używali bardziej okrągłych zdań, z których będzie można mniej wyciągnąć. A oni będą rośli w siłę. Z dnia na dzień. Codziennie.

Wstyd i hańba. Innych słów nie ma.

 

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY