Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: W haśle „Biała Europa” nie ma nic złego

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: W haśle „Biała Europa” nie ma nic złego

Etniczności nie należy mieszać – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl Mateusz Pławski ze skrajnie prawicowej Młodzieży Wszechpolskiej, współorganizatora tzw. marszu niepodległości.

Na wczorajszym tzw. marszu niepodległości nie brakowało neofaszystowskiej symboliki (krzyże celtyckie, falangi) oraz transparentów z rasistowskimi treściami. Pytany o te kwestie przez portal DoRzeczy.pl rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, która była zaangażowana w organizację tego wydarzenia, powiedział, że jego organizacja nie jest rasistowska, a opowiada się jedynie za „separatyzmem rasowym”. Mateusz Pławski uznał, że wznoszone podczas marszu okrzyki „Sieg hail” były niestosowne, ale te o Europie białej rasy jak najbardziej uzasadnione:

W haśle „Biała Europa” nie ma naszym zdaniem nic złego.(…)Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać. (…) Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem.

Mateusz Pławski na swoim facebookowym fanpage’u szczerze pisze, że w tzw. marszu niepodległości chodzi o nacjonalizm, a nie żaden patriotyzm:

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY