Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Czy SLD mówi jednym głosem?

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Czy SLD mówi jednym głosem?

Podczas sobotniej konwencji samorządowej SLD politycy tej partii mówili jednym głosem. Inaczej jest w mediach społecznościowych.

W sobotę odbyła się konwencja samorządowa SLD. Otwierające ją wystąpienie Włodzimierza Czarzastego z polityką lokalną miało jednak mało wspólnego. Przewodniczący Sojuszu zapowiedział, że jego partia wróci do Sejmu, a potem będzie renegocjować konkordat oraz utrzyma socjalne reformy rządu PiS.

Inni politycy Sojuszu zaprezentowali podczas konwencji dokument programowy zatytułowany „Silny samorząd, demokratyczna Polska” (można zapoznać się z nim TUTAJ ).

W niedzielny wieczór gościem „Faktów po Faktach” w TVN 24 był Robert Kwiatkowski, bliski współpracownik Czarzastego i uczestnik sobotniej konwencji. Zaprezentowane przez niego stanowisko nie przypadło do gustu wiceprzewodniczącej SLD i wiceprezydent Bydgoszczy Annie Mackiewicz, która otwarcie podjęła polemikę z Kwiatkowskim:

To nie pierwszy przypadek, gdy prominentni członkowie toczą publicznie w mediach społecznościowych dyskusje, które powinny mieć charakter kuluarowy.

Kilka dni przed sobotnią konwencją jedną z facebbokowych grup sympatyków Sojuszu rozgrzała dyskusja wokół twitterowego wpisu rzeczniczki prasowej partii Anny Marii Żukowskiej na temat poszukiwań kandydata na prezydenta Warszawy:

Do tweeta Żukowskiej odniosła się Katarzyna Piekarska:

2 komentarze

  1. Anna Zofia 20:20, Maj 14, 2018

    Czyżby trybuna.pl oczekiwała, że SLD będzie „mówić jednym głosem” ? To jakiś sabotaż ? Czy oczekiwany przyczynek do gorącej dyskusji? Są decyzje, po podjęciu których należałoby bronić i inne tematy, na które dyskusje powinny trwać . Moje uwagi pozostałyby koleżeńskie (choć publiczne) – gdyby nie zwrócenie przez Was na nie szczególniejszej uwagi ? ? ??‍♀️ ??‍♀️ …….

  2. Internetowiec 22:42, Maj 13, 2018

    Ten portal to Lewicowość dla Wszystkich https://www.facebook.com/groups/SojuszLewicyDemokratycznejLewicaRazem/ Przystępujcie do grupy, bo tylko na tym można swobodnie bez cenzury dyskutować

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY