Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Telewizja Republika o okrutnym dyktatorze współpracującym z III Rzeszą: „Człowiek, który przeciwstawił się komunie i nazizmowi”

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Telewizja Republika o okrutnym dyktatorze współpracującym z III Rzeszą: „Człowiek, który przeciwstawił się komunie i nazizmowi”

Franco obalił demokratyczny, republikański rząd Hiszpanii dzięki wsparciu hitlerowskich lotników, którzy we wrześniu 1939 roku bombardowali Polskę.

W taki sposób prawicowa, sympatyzująca z PiS, Telewizja Republika poinformowała o śmierci córki hiszpańskiego dyktatora Francisco Franco:

Francisco Franco nie przeciwstawił się komunie, lecz w wyniku puczu obalił demokratyczny rząd i wprowadził brutalną dyktaturę. Uczynił to przy wsparciu hitlerowskich Niemiec, m.in. sił lotniczych, które w 1939 r. bombardowały Polskę.

Franco tworzył  pierwsze obozy koncentracyjne we współpracy z SS i gestapo.

Frankistowska Hiszpania i III Rzesza współpracowały w zwalczaniu przeciwników obu reżimów podpisując m.in. stosowne umowy ekstradycyjne. Podczas II wojny światowej frankistowski rząd przekazał Heinrichowi Himmlerowi listę 6000 Żydów znajdujących się w Hiszpanii.

Po wojnie w kraju Franco schronienie znalazło wielu hitlerowskich zbrodniarzy i kolaborantów.

Fetowanie dyktatora, który ponosi odpowiedzialność za wiele odrażających zbrodni, jest moralnie nie do przyjęcia. Fetowanie w Polsce dyktatora współpracującego z III Rzeszą jest hańbą.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY