Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Uniwersytet Szczeciński: minister spraw wewnętrznych przeprosił za interwencję policji podczas konferencji o Marksie

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Uniwersytet Szczeciński: minister spraw wewnętrznych przeprosił za interwencję policji podczas konferencji o Marksie

Uniwersytet Szczeciński wydał oświadczenie w sprawie wizyty policjantów na akademickiej konferencji poświęconej filozofii Karola Marksa.

Oto jego treść:

W związku z interwencją policji podczas konferencji naukowej z cyklu „Filozoficzne źródła nowoczesnej Europy” organizowanej w tym roku pod hasłem „Karol Marks 1818-2018” w Ośrodku Konferencyjnym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie w dniu 11 maja 2018 roku, nieuprawnioną i naruszającą art. 227 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, poprzez brak uzyskania pozwolenia rektora na interwencję służb na terenie uczelni czy choćby brak poinformowania rektora o planowanej interwencji – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wystąpi do odpowiednich służb z wnioskiem o wyjaśnienie okoliczności interwencji.

Należy podkreślić, iż ogólnopolskie naukowe konferencje realizowane przez Instytut Filozofii US, odbywają się w Pobierowie cyklicznie od 2010 roku, a samo czasopismo uniwersyteckie „Nowa Krytyka”, będące współorganizatorem przedsięwzięcia, wydawane jest od ponad 25 lat, a jego numery, podobnie jak programy konferencyjne, są ogólnodostępne w Internecie.

Za zaistniałą sytuację zarówno rektora uczelni, jak i organizatorów konferencji, przeprosił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

1 komentarz

  1. Obserwator 11:20, Maj 15, 2018

    Oby tak dalej. Cenzura i siła aparatu państwowego to najlepszy sposób na ponowne przyciągnięcie uwagi mlodych do idei i przewidywań marksistów, obecnie paradoksalnie bardzo na czasie w kontekście narastającego kryzysu ideologiczno-politycznego w zglobalizowanym świecie. Kłania się konflikt bazy z nadbudową ☺

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY