Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Wałbrzych: Olga Tokarczuk odbiera nagrodę, radni PiS wychodzą

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Wałbrzych: Olga Tokarczuk odbiera nagrodę, radni PiS wychodzą

Wałbrzyskim radnym Prawa i Sprawiedliwości nie spodobała się nagroda dla jednej z najwybitniejszych współczesnych pisarek. Bo „szkaluje i obraża Polaków”.

W czwartek na sesji rady miejskiej Wałbrzycha Olga Tokarczuk odebrała z rąk prezydenta miasta nagrodę i tytuł „Zasłużonej dla miasta Wałbrzycha”.

W uchwale radnych uzasadniającej przyznanie wyróżnienia wybitnej pisarce czytamy:

W 2014 roku Olga Tokarczuk została uhonorowana tytułem Ambasadora Wałbrzycha. Tytuł ten przyznawany jest znanym osobom, które urodziły się lub mieszkały w Wałbrzychu, przez co promują je w kraju i za granicą. Ich misją jest wspieranie miasta oraz jego rozwoju. Biorąc powyższe pod uwagę, pani Olga Tokarczuk w pełni zasługuję na tytuł ”Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”.

Olga Tokarczuk przyjmując tytuł podkreślała rolę Wałbrzycha w jej życiu wskazując, że  To w tym mieście podjęła po studiach pracę psychoterapeutki w miejscowej poradni zdrowia psychicznego. I w tym mieście rozpoczęła pisanie. Wałbrzych wzbudził we mnie pewnie rodzaj wrażliwości, której wcześniej nie miałam – podkreśliła pisarka.

Do dziś związana jest z regionem – mieszka okolicach Nowej Rudy na Dolnym Śląsku.

Decyzja rady miejskiej nie spodobała się politykom Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że Tokarczuk szkaluje i obraża Polaków. Podczas uroczystości wyszli z sali. To nie pierwsza tego typu akcji prawicy. W zeszłym roku senator Waldemar Bonkowski domagał się odebrania Oldze Tokarczuk tytułu Honorowej Obywatelki Nowej Rudy.

Jesteśmy ciekawi, czy politycy PiS, którzy wczoraj protestowali w Wałbrzychu. przeczytali jakąkolwiek książkę Olgi Tokarczuk. Coś nam się wydaje, że nie przeczytali żadnej.

1 komentarz

  1. TadeuszK. 13:59, Sie 26, 2016

    Jeden co umie czytać coś przeczytał bez zrozumienia, reszta stadnie zagłosowała nogami.. W tej formacji to normalka. W quizie co czytali Olgi Tokarczuk? Na bank 99% znam odpowiedź ,że nic. Czyli zero.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY