Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Walczą z obłędem „dekomunizacji”, propagują wiedzę o historii ruchu robotniczego. Dziś ogłosili plany na 2018 r.

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Walczą z obłędem „dekomunizacji”, propagują wiedzę o historii ruchu robotniczego. Dziś ogłosili plany na 2018 r.

Społeczna kampania „Historia czerwona i czarno – czerwona” nie zwalnia tempa.

Grupka lewicowych aktywistek i aktywistów z Warszawy rzuciła kilka lat temu wyzwanie państwowej machinie propagandowej, która lansuje prawicową politykę historyczną. Bez wsparcia potężnych organizacji czy partii politycznych niestrudzenie krzewią pamięć o historii polskiego ruchu robotniczego. Dziś ogłosili plany na 2018 r.:

 

W nowym roku z pewnością będziemy kontynuować nasze cykliczne działania.

– Już teraz zapraszamy na uroczystość w rocznicę stracenia Proletariatczyków, która odbędzie się 28 stycznia, o godzinie 15.00, na stokach Cytadeli Warszawskiej.

– Na pewno zorganizujemy też 1 sierpnia jakąś formę upamiętnienia walk toczonych na Starym Mieście przez 104 kompanię Związku Syndykalistów Polskich oraz Armię Ludową.

– 29 października planujemy akcję „Pamiętamy o grobach rewolucjonistów” na Powązkach Wojskowych.

Inne akcje:
– Na wiosnę zaprosimy na spacer po Warszawie śladami Międzynarodowej Socjalno-Rewolucyjnej Partii Proletariat.
– Będziemy współorganizować uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Wojny Domowej w Hiszpanii, a także w rocznicę utworzenia Brygad Międzynarodowych. Nie wykluczamy, że w tym roku przyjmą one formę różnorodnych działań przeciwko IPNowskiej propagandzie.

Walka z dekomunizacją:
– W roku 2018 zorganizujemy też kolejną konferencję przeciwników dekomunizacyjnego fałszowania historii.
– Będziemy również wspierać inicjatywy takie jak warszawska Zostawcie Nasze Ulice, czy walczące o zachowanie nazw ulic w Gdańsku, czy Olsztynie.
Multimedia i materiały informacyjne:
– Planujemy rozbudowę naszego kanału na YT, przygotowanie nowych filmów oraz podcastów. Być może w połowie roku weźmiemy udział w pewnym większym projekcie filmowym (na razie nie zdradzamy szczegółów).
– Planujemy nowe wzory wlepek. Ich liczba oraz tematyka będzie zależała od naszych sympatyków i sympatyczek oraz ich ofiarności

– W tym roku przygotowane będą trzy biuletyny Kampanii – poświęcony proletariatczykom, lewicy w Powstaniu Warszawskim oraz tradycji demonstracji pierwszomajowych.
Tak przedstawiają się nasze najważniejsze plany na rok 2018. Niezmiennie zapraszamy do współpracy. Jeśli chcecie pomóc przy organizacji jakichś innych wydarzeń, jesteśmy otwarci na sugestie.

4 komentarze

 1. Wojtek 13:19, Lut 28, 2018

  Zazdroszczę i podziwiam. Trzymam kciuki. Pozdrawiam

 2. Radosław S. Czarnecki 07:22, Lut 28, 2018

  Bardzo dobra i pożyteczną inicjatywa. Trzymam kciuki !

 3. Krzysztof Mróź 22:13, Lut 27, 2018

  Cieszę się z akcji

 4. Gustaw 05:57, Sty 31, 2018

  Ciekawe i ważne, co prawda trochę brakuje konkretów i przemyśleń nad sposobem realizacji. Ale nie będę grymasił. Z przyjemnością przeczytam następne komunikaty i informację zamieszczane z miesięcznym czy dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY