Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Wrocław: wspólny komitet Dutkiewicza, Nowoczesnej i SLD dogadany?

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Wrocław: wspólny komitet Dutkiewicza, Nowoczesnej i SLD dogadany?

Jacek Sutryk, dyrektor w urzędzie miejskim Wrocławia, będzie wspólnym kandydatem na prezydenta miasta środowiska Rafała Dutkiewicza, Nowoczesnej oraz SLD – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Według „Gazety Wyborczej – Wrocław” Nowoczesna wycofa rekomendację dla posła Michała Jarosa, który od kilku miesięcy prowadzi intensywną kampanię prezydencką. Partia ma poprzeć forsowanego przez Rafała Dutkiewicza Jacka Sutryka, jego podwładnego we wrocławskim ratuszu.

Do wyborczego porozumienia ma dołączyć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jak informuje „Wyborcza”, podzielono już miejsca na listach: trzy jedynki ma dostać N, po dwie SLD i kandydaci wskazani przez Dutkiewicza.

W poprzednich wyborach samorządowych SLD poparł bezpartyjnego biznesmena Waldemara Bednarza zaangażowanego w blokadę budowy drogi przez osiedle, na którym mieszka. Kampania SLD i Bednarza była bardzo krytyczna wobec prezydentury Rafała Dutkiewicza. Po wyborach Bednarz związał się z Kukiz’15 i startował z list tego komitetu do Sejmu. Natomiast SLD zbliżył się do Dutkiewicza. W październiku 2016 roku Marek Dyduch, szef dolnośląskich struktur partii, został członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki Ekosystem. Rok później jedyny radny SLD w radzie miejskiej Wrocławia Dominik Kłosowski zagłosował za absolutorium dla prezydenta Wrocławia. Kłosowski jest wicedyrektorem w urzędzie marszałkowskim. Na czele koalicji rządzącej Dolnym Śląskiem stoją ludzie związani ze środowiskiem Rafała Dutkiewicza.

1 komentarz

  1. Gustaw 09:03, Maj 08, 2018

    Ciekawa inicjatywa

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY