Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Zandberg: Morawiecki chce zburzyć Pałac Kultury, deweloperzy i bankierzy już się cieszą na ten pomysł

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Zandberg: Morawiecki chce zburzyć Pałac Kultury, deweloperzy i bankierzy już się cieszą na ten pomysł

Kiedy pan prezes Morawiecki konsekwentnie oczyści przestrzeń z „reliktów komunizmu”, to na końcu zobaczy Warszawę dokładnie taką jak z filmu „Miasto ruin”. Może go obejrzeć w całkowicie poprawnym politycznie Muzeum Powstania Warszawskiego. – pisze polityk partii Razem.

Pan prezes Morawiecki chce zburzyć warszawski Pałac Kultury. To kolejny wpływowy polityk PiS, który zapowiada zniszczenie teatrów, muzeów i innych instytucji kultury, które mieszczą się w tym budynku.

Panu Morawieckiemu nie podoba się data budowy Pałacu. Czy PiS będzie szedł tym tropem dalej? Znaczna część warszawskich szkół została zbudowana przed 1989 rokiem. Niektóre – w ramach propagandowego programu „Tysiąc szkół na tysiąclecie”. Czy one też są zbrukane i należy je w związku z tym wyburzyć? No i co robimy z komunistycznym Ursynowem? Czy PiS może dopuścić, by setki tysięcy ludzi mieszkały w komunistycznych blokach? Co prawda rząd może im w zamian zaoferować tylko slajdy z Powerpointa o Mieszkaniu+, ale mieszkańcy Ursynowa na pewno zrozumieją konieczność radykalnego odcięcia się od niesłusznej przeszłości. Kiedy buldożery oczyszczą teren, będzie można bezpiecznie wysadzić w powietrze ursynowskie stacje metra – to przecież także relikt komuny. Trzeba też odpowiedzieć sobie w końcu na trudne pytanie: co z budynkami, które odbudowano pod rządami PZPR. Rekonstrukcja Starówki i Zamku Królewskiego miała aspekt propagandowy. Burzymy?

Kiedy pan prezes Morawiecki konsekwentnie oczyści przestrzeń z „reliktów komunizmu”, to na końcu zobaczy Warszawę dokładnie taką jak z filmu „Miasto ruin”. Może go obejrzeć w całkowicie poprawnym politycznie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Teren po wyburzeniu Pałacu miałby zostać zabudowany kamienicami. Z pewnością koledzy pana prezesa, deweloperzy i bankierzy, już się cieszą na ten pomysł.

ADRIAN ZANDBERG

/źr.: Fb/

1 komentarz

  1. Wojciech 09:22, Lis 18, 2017

    Dobrze,będzie się kręcić a kto zarobi,ten zarobi.W demokracji i nie demokracji zarabiają zazwyczaj zbliżeni do kręgów władzy.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY