Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Zandberg: „Nie ma co się oburzać. Platforma jest po prostu Platformą”

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Zandberg: „Nie ma co się oburzać. Platforma jest po prostu Platformą”

Grzegorz Schetyna zaprosił Kazimierza M. Ujazdowskiego do „gabinetu cieni” PO. I zarekomendował byłego polityka PiS na kandydata swojej partii na prezydenta Wrocławia.

Zbliżenie Platformy z wywodzącym się z PiS konserwatystą komentuje Adrian Zandberg z partii Razem:

Widzę spore oburzenie nowym kandydatem PO we Wrocławiu. Nie ma się na co oburzać. Platforma po prostu jest Platformą. To oni bronią rzekomego „kompromisu” aborcyjnego. To oni prowadzili politykę na kolanach przed biskupami. To oni przyjęli święto żołnierzy wyklętych i obsypywali IPN górami złota. Chcą religii w szkołach, utrzymania konkordatu, są przeciwni równości małżeńskiej dla osób homoseksualnych. Kazimierz Michał Ujazdowski naprawdę świetnie pasuje do Platformy ze swoimi poglądami. Może czas, żeby „liderzy opinii” i „wpływowi publicyści”, którzy nieustannie wzdychają do PO, w końcu spojrzeli prawdzie w oczy.

PO to konserwatywna partia chadecka, która szanuje zasady państwa prawa (a przynajmniej tak twiedzi). To oryginalne i miłe na tle reszty polskiej prawicy, która ma takie zasady za nic. Ale to nie oznacza, że PO jest partią postępu. Nie jest nią, nigdy nią nie była i nigdy nie będzie.

Chcecie postępowej, lewicowej polityki? Jednoznacznego sprzeciwu wobec nacjonalizmu? Świeckiego państwa? Złagodzenia ustawy antyaborcyjnej? To głosujcie na Razem.

Chcecie po prostu „odsunąć PiS” i nie przeszkadza wam, że nadal będzie w Polsce klerykalizm, karmienie nacjonalistów, restrykcyjna ustawa antyaborcyjna? OK, głosujcie dalej na PO. Ale pozbądźcie się złudzeń, że rolę lewicy odegrają ludzie, którzy siedzą w Brukseli w jednym klubie z Viktorem Orbanem.

1 komentarz

  1. ryszard tezki 17:04, Kwi 07, 2018

    dobrze prawi. krótkowzroczni całej Polski głosujcie na PO. Schetyna jest gwarancja wygrania wyborów pzrez PiS

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY