Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Zandberg: Wysyłanie policjantów na uniwersytety ma brzydkie tradycje

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Zandberg: Wysyłanie policjantów na uniwersytety ma brzydkie tradycje

Najście policji na akademicką konferencję o filozofii Marksa komentuje polityk Razem.

Policjanci wkroczyli na teren ośrodka Uniwersytetu Szczecińskiego. Powód? Konferencja naukowa zorganizowana przez szczecińskich filozofów. Organizatorów konferencji spisano. Funkcjonariuszom najwyraźniej nie spodobała się tematyka. Naukowcy z czołowych polskich uniwersytetów dyskutowali bowiem o filozofii Marksa.

Jakież to zbrodnicze treści przedstawiono w profesorskich referatach? Szczęśliwie można zapoznać się z programem konferencji. Przeglądam go i doprawdy nie wiem, który z referatów tak przeraził funkcjonariuszy. Ten o myśli Zygmunta Baumana? O teorii Wolfganga Streecka, dotyczącej spadku tempa wzrostu i oligarchizacji współczesnej gospodarki? A może zawinił referat o Marcu 68 i roli rewizjonizmu w narodzinach opozycji demokratycznej? Albo o inspiracjach Marksem we współczesnej pedagogice?

Nie słyszę w tej sprawie protestu obrońców demokracji z PO. I, szczerze mówiąc, nie rozumiem dlaczego. Nachodzenie uniwersyteckich ośrodków przez policję to akurat rzeczywiste zagrożenie dla wolności. Wolności nauki.

Wysyłanie policjantów na uniwersytety ma w Polsce bardzo, bardzo brzydkie tradycje. Nie wiem, czy ta sprawa to nadgorliwość lokalnego politruka z PiSu, zwykłe nieuctwo, czy może polityczne zlecenie z centrali. Jeśli to ostatnie, to zachęcam pana ministra Brudzińskiego, żeby stuknął się mocno w czoło.

ADRIAN ZANDBERG

1 komentarz

  1. egocentaurus 10:35, Lis 01, 2018

    Kazdy, kto choc troszke zna historie, wie, ze proby wprowadzenia w zycie utopijnych teorii Marksa doprowadzily do smierci miliony ludzi.

Pozostaw swój komentarz

<

PRZYSZŁOŚĆ DEMOKRACJI #EuropeanTownHall Meeting 2018

Odwiedź nas

twitter

POLECAMY